Program

Pouliční umělci na dvou nejkrásnějších místech Mariánských Lázní po celý den konání akce potěší každého.
Veškerý program je pro vás ZDARMA!

LINEUP Kolonáda

13:30 – 14:00 Zatrub! band
14:00 – 14:30 Hadem pro mého munga
14:30 – 15:00 Pishcoth
15:00 – 15:10 FONTÁNA
15:10 – 15:30 Drumband Františka Zemana
15:30 – 16:10 Pishcoth

LINEUP Ferdinandka

16:00 – 17:30 Kašpar Klepal – žonglér
16:00 – 19:00 Kotec – Mobilní klubík
17:00 – 19:00 Dílny pro děti a dospělé
17:00 – 19:00 Mariánky v pohybu
17:50 – 18:10 Drumband Františka Zemana
18:10 – 18:45 Pishcoth
18:50 – 19:10 Hadem pro mého munga
19:20 – 20:20 PRVNÍ HOŘE
20:30 – 21:30 XAVIER BAUMAXA

Interpreti

PRVNÍ HOŘE

První hoře je už několik let jedna z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Kapela vyrostla z podhoubí české alternativy a od dob přelomového alba Lamento si svou tvorbou získává operní pěvkyně i metalisty!

Skupinu charakterizují energická a spontánní vystoupení a texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. Jsou nezaškatulkovatelnou kapelou, v jejíž skladbách můžeme najít jazz, punk, metal, šanson a vlastně i většinu dalších žánrů.

Název si skupina vypůjčila od povídky spisovatele Franze Kafky, se kterým mají První hoře společnou osobitou poetiku a také jistou nedostupnost. Kdo se ale jednou dostane pod tvrdou slupku, nebude se chtít nikdy vrátit zpět.

XAVIER BAUMAXA

Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý je litvínovský písničkář a kytarista. V dětství se v lidové škole umění učil na kytaru, ve čtrnácti letech založil svou první kapelu – Prach. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H. a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a popkulturních odkazech.

Album Idueto osbahuje duetové písně např. s Martou Kubišovou, Janou Kirschner, Lenkou Dusilovou, Nikolou Mucha, Danem Bártou či Otou Klempířem.

Příležitostně spolupracuje také s Českou televizí, např. složením titulní písně k dokumentární sérii Čtyři v tom, hudby k epizodě Malý terorista ze seriálu Soukromé pasti. Režisér Vladimír Michálek o něm a Em Rudenkovi natočil celovečerní dokument Em a On, Baumaxa pak ztvárnil epizodní roli hráče na ukulele v Michálkově filmu Pohádkář z roku 2014.

Pishcoth

Pishcoth je původem songwriter a frontman indicko-rockové skupiny Echonaut, která fungovala od roku 2017 a ke spánku byla uložena během pandemie. Pishcoth pokračuje se svými písněmi, zaranžovanými pro looper a akustickou kytaru, v sólových vystoupeních.

Od roku 2020 se věnuje buskingu v ulicích Prahy a v létě 2021 absolvoval turné po Portugalsku.

Hudebně je nejvíce ovlivněn alternativním rockem a folkem interpretů jako jsou Lou Reed, Bob Dylan, John Frusciante, Kurt Vile, Nick Cave, Pixies a mnoha dalších, jejichž písně také hraje ve vlastních aranžích s looperem. Ze stejných vlivů vychází i jeho vlastní autorské písně zpívané česky.

Hadem pro mého munga

Hadem pro mého munga je alternativní/post hardcore/garage duo (basa a bicí) z Chodova v okrese Sokolov.

Zatrub! band

Sobour vznikl v roce 2013 pod názvem Žesťová kutálka za účelem uplatnění žáků hry na žesťové nástroje v souborové hře. Zároveň si mohli přičichnout k dalším hudebním žánrům. Postupem času se přidaly bicí a klarinety. Za několik let členové kapely přehráli mnoho fanfár, skladby autorů české dechové hudby, něco málo z jazzu a balkánské dechovky.

To stále nestačilo a kapela se vydala směrem show bandu, kdy propojuje hudební styly ve svém show programu.

Kašpar Klepal

Kašpar přiveze své žonglérské vystoupení a možnost workshopu žonglování (vyzkoušení žonglérských pomůcek pod vedením zkušeného lektora).

Uvidíte žonglování s kužely, kruhy, diabolem (to je taková větší špulka na nitě, která se ovládá pomocí provázku), klobouky a jízdu na jednokolce.

Žonglování se věnuje už 15 let. Se svým uměním už navštívil řadu zemí, např. Irsko, Španělsko, Finsko, Řecko, Německo, Polsko a v neposlední řadě v SAE v Dubaji. Rovněž se zúčastnil televizní soutěže Talentmanie. Spolupracoval s divadlem ABC v Praze.

DRUMBAND Františka Zemana

 

Bubenický soubor, složený z učitelů ZUŠ a jejich žáků.
Vystoupení představuje energickou show na pochodové bicí nástroje.

Hrají hudbu, která vychází z různých hudebních žánrů, jako jsou latinsko-americké rytmy, jazz a další. Během vystoupení mají nástroje zavěšené na sobě, což zajišťuje posluchačům přímý kontakt a tak vytváří nezapomenutelný zážitek.

Pravidelně se účastní akcí, jako je Mattoni Karlovarský karneval, Jihlavský půlmaraton, Brněnský Majáles, City Triatlon Karlovy Vary a dalších kulturních akcí, např. plesů, různých slavností a festivalů.