Busking

Nepřeberné množství pouličních umělců přímo v srdci Mariánských Lázní po celý den konání akce potěší každého z vás.

Program

12:00 CM Litera

12:30 Kris Juggling

13:10 The Echoes

13:40 Klaun Bailo

14:05 Hadem pro mého munga

14:30 Modrá synkopa

15:15 CM Litera

15:50 Barbora Hurťáková – harfa

16:30 Klaun Bailo

17:10 Tygroo (pódium)

18:10 Kris Juggling

19:10 Bert & Friends (pódium)

Modrá synkopa

Pražská dvacetičlenná swingová formace v čele s kapelníkem Jaroslavem Pařízkem svou produkcí zavede do časů, kdy hudbě kraloval synkopický jazz a swing.

Klaun Bailo

Cirkusu se věnuje přes deset let a jedná se skutečně o multitalentovaného umělce. Jakákoliv cirkusová technika vás napadne, tu s velkou pravděpodobností ovládá. Nejvíce se zaměřuje na balanční techniky. Jedno je jisté: můžete se těšit na dokonale vyváženou zábavu, ušitou návštěvníkům přesně na míru.

Vladimír Daťka alias Pishcoth

Pro nemoc zrušeno!

Původem songwriter a frontman indicko-rockové skupiny Echonaut. Pishcoth pokračuje se svými písněmi, zaranžovanými pro looper a akustickou kytaru, v sólových vystoupeních. Od roku 2020 se věnuje buskingu v ulicích Prahy a v létě 2021 absolvoval turné po Portugalsku. Hudebně je nejvíce ovlivněn alternativním rockem a folkem interpretů jako jsou Lou Reed, Bob Dylan, John Frusciante, Kurt Vile, Nick Cave, Pixies a mnoha dalších, jejichž písně také hraje ve vlastních aranžích s looperem. Ze stejných vlivů vychází i jeho vlastní autorské písně zpívané česky.

CM Litera

Litera je osmičlenná cimbálová muzika působící zejména na Uherskobrodsku a Uherskohradišťsku. Repertoár muziky vychází z Moravského Slovácka.

Echoes

Akustický repertoár tachovské kapela The Echoes, vzniklé v roce 2018, se skládá jak z vlastní tvorby, tak i převzatých skladeb, které jsou ale v jejich podání vždy originální. Na MOVOMALu v akustickém provedení.

Hadem pro mého munga

Po velkém úspěchu před dvěma roky, který toto duo sklidilo za své vystoupení před hotelem Butterfly, kapela znovu povzbudí běžce přímo na trati. …a tentokrát ještě hlasitěji a na kolonádě.

Kris juggling

Polský žonglér, účastník soutěže Česko Slovensko má talent, předvede úchvatné vystoupení se skleněnými koulemi, bublifukem a možná dojde i na hru na handpan. Kris není v Mariánských Lázních žádným nováčkem.

Tygroo

Kapela Tygroo [Tygrů] vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. Ač Tygroo vystupují i formou buskingu, na MOVOMALu vystoupí na pódiu.

Bert & Friends

Česká popová hudební skupina debutující v roce 2016 singlem Haluzinace. Frontmanem kapely je skladatel, pianista, zpěvák, textař a dirigent Albert Romanutti. Skladby se vyznačují silným psychedelickým pojetím a abstraktními texty. Nejstreamovanější skladbou kapely na Spotify jsou Lambaláda. Roku 2019 byla skupina nominována na Cenu Anděl v kategorii Objev roku, ale nezvítězila. V roce 2021 se stali vítězi ceny Anděl za Videoklip roku. B&F budou posledním vystupujícím na MOVOMALu.

Barbora Hurťáková

Na poslední chvíli jsme museli, pro nemoc Pishcotha, improvizovat. Poprvé tak na MOVOMALu zazní tóny harfy.

Zpívající fontána

Srdce Mariánských Lázní zahraje pro potěchu srdce i oka každého návštěvníka. Jedinečný zážitek v podobě zpívající fontány a vodní triskové show za doprovodu známých skladeb.

www.marianskelazne.cz